29 grudnia 2020

Leki, suplementy i żywność

Coraz więcej osób szuka w internecie dedykowanych suplementów, leków dostępnych bez recepty lub specjalnej żywności. Przy takich zakupach trzeba jednak zachować szczególne środki ostrożności.

Wszelkiego typu produkty medyczne lub paramedyczne najbezpieczniej jest kupować po konsultacji z lekarzem i w sprawdzonych punktach medycznych lub aptekach. Internet nie zawsze daje gwarancje jakości i źródła pochodzenia takich produktów. Jeśli jednak jedyną możliwość zakupu daje internet, szczególnie starannie powinniśmy wybrać sprzedawcę.

Decydując się na zakup lekarstw lub suplementów w sieci najlepiej robić to w sklepach internetowych  prowadzonych przez tradycyjne apteki czy certyfikowane sklepy zielarskie. Apteki nie sprzedają preparatów nieznanego pochodzenia, nie sprawdzonych i niedopuszczonych do obrotu przez polskie prawo. To daje nam pewność, że nie kupujemy np. cukierków opisanych jako witaminy lub co gorsza produktów, które mogą nam zaszkodzić. W stacjonarnym sklepie z opcją zakupu przez internet łatwiej jest też dokonać zwrotu lub reklamacji.

Jeszcze więcej uwagi wymaga realizacja recept przez internet. Jest to możliwe, ale tu szczególnie trzeba wybierać apteki, które prowadzą sprzedaż wysyłkową. Jeśli to możliwe, poszukajmy aptek, które swoje oddziały mają w bliskiej odległości. Znacznie bezpieczniej bowiem jest zamówić leki przez internet, ale odebrać je osobiście we wskazanej aptece. Mamy wówczas pewność, że lekarstwa były przechowywane w odpowiednich warunkach i nie straciły swoich właściwości. Przesyłki kurierskie nie zawsze spełniają wyśrubowane standardy przechowywania lekarstw.

Rzetelna i odpowiedzialna apteka internetowa w informacji o produkcie umieszcza nie tylko nazwę producenta, skład, opis, dawkowanie i przeznaczenie produktów, ale dodaje także opinie klientów. Warto poświęcić zatem kilka minut i przeczytać te opinie zanim podejmiemy decyzję o zakupie.

Może Cię zainteresować także:

8 stycznia 2021

Programy lojalnościowe i zakupy grupowe

Coraz większa liczba osób dokonujących zakupów w internecie korzysta z programów lojalnościowych. Ich zadaniem jest...

7 stycznia 2021

Czego raczej nie kupować w sieci

Oszuści internetowi obecni są w każdym zakątku internetu, ale na szczęście świadomość i wiedza internautów nie...

5 stycznia 2021

Sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub marce

Przy zakupach internetowych bardzo ważne jest sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub danej marce. Istnieje wiele forów...

4 stycznia 2021

Bazarki warzywne w sieci

Wielkimi okazjami kuszą powstające jak grzyby po deszczu bazarki internetowe ze świeżymi warzywami i owocami....

31 grudnia 2020

Zakupy w internecie – jak kupować taniej?

Zakupy przez internet dają ogromne możliwości wyboru towarów i kuszą wręcz nieograniczonym asortymentem. Niektórzy...

30 grudnia 2020

Zakupy ratalne

Zakupy na raty – na takie rozwiązanie decyduje się wielu Polaków, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i...