7 stycznia 2021

Czego raczej nie kupować w sieci

Oszuści internetowi obecni są w każdym zakątku internetu, ale na szczęście świadomość i wiedza internautów nie pozwala im na całkowitą bezkarność.

Aby odnieść sukces na rynku e-commerce, sprzedawcy internetowi muszą wykazać się uczciwością i rzetelnością. Nie mniej, niektóre zakupy obarczone są dużym ryzykiem i dlatego pewnych towarów lepiej przez internet nie kupować.

Decydując się na zakupy świąteczne lub prezenty z okazji ważnych uroczystości, róbmy to z odpowiednim wyprzedzeniem, w sposób przemyślany i zaplanowany. Kupowanie prezentów krótko przed uroczystością lub zakończeniem promocji zwiększa ryzyko błędu ze strony kupującego i sprzedającego. W całym łańcuchu dość istotnym elementem jest również dostawca towaru. Firmy kurierskie dbają wprawdzie o terminy i starają się dotrzymać warunków, ale wystarczy lekkie niedopatrzenie, błąd lub zrządzenie losu by przesyłka nie doszła na czas.

Dobra luksusowe

Towarami, które powinny budzić ostrożność są np. lekarstwa. Pisaliśmy o tym tutaj.

Kolejne to towary luksusowe, jak np. biżuterię, wysokiej klasy kosztowności, drogie, markowe, zegarki, nieruchomości, samochody. Te zakupy wymagają starannego sprawdzenia i zastanowienia. Zdecydowanie korzystniej jest robić je w tradycyjnych salonach.

Decydując się na kupno drogich gadżetów, zdecydowanie warto przemyśleć wizytę w salonach firmowych, które coraz częściej prowadzą także sprzedaż on line. Kupując w ten sposób mamy pewność, że nie trafi nam się podróbka. Szanse zwrotu zamówionego w ten sposób towaru są też o wiele większe niż w sytuacji, gdybyśmy kupowali na aukcji internetowej. Poza tym należy pamiętać, że dobra luksusowe z natury są drogie i często stają się przedmiotem zainteresowania oszustów.

Bezpieczne płatności

Każdy zakup, który jest dla nas szczególnie ważny i cenny należy dobrze przemyśleć. Odnosi się to głównie do zakupów przez internet. Trzeba starannie sprawdzić sklep, formy i koszty dostawy oraz termin dostawy. Nie zapominajmy także o sposobie płatności za dobra luksusowe. Nigdy nie należy decydować się na bezpośredni przelew do sprzedawcy ponieważ taka transakcja obarczona jest dodatkowymi ryzykami, o których pisaliśmy m.in. tutaj.

Może Cię zainteresować także:

8 stycznia 2021

Programy lojalnościowe i zakupy grupowe

Coraz większa liczba osób dokonujących zakupów w internecie korzysta z programów lojalnościowych. Ich zadaniem jest...

5 stycznia 2021

Sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub marce

Przy zakupach internetowych bardzo ważne jest sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub danej marce. Istnieje wiele forów...

4 stycznia 2021

Bazarki warzywne w sieci

Wielkimi okazjami kuszą powstające jak grzyby po deszczu bazarki internetowe ze świeżymi warzywami i owocami....

31 grudnia 2020

Zakupy w internecie – jak kupować taniej?

Zakupy przez internet dają ogromne możliwości wyboru towarów i kuszą wręcz nieograniczonym asortymentem. Niektórzy...

30 grudnia 2020

Zakupy ratalne

Zakupy na raty – na takie rozwiązanie decyduje się wielu Polaków, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i...

29 grudnia 2020

Leki, suplementy i żywność

Coraz więcej osób szuka w internecie dedykowanych suplementów, leków dostępnych bez recepty lub specjalnej żywności....