21 grudnia 2020

Uwaga na super okazje

Okazyjne i promocyjne zakupy w sieci to trudny temat. Najlepiej zacząć od porównania ceny produktu w porównywarce cen. Niewykluczone, że inny sklep internetowy oferuje ten sam produkt niemal o połowę taniej i to bez specjalnych obniżek cen.

Z pewnością najkorzystniej jest wybrać polski sklep oferujący okazyjną cenę zamiast sklepu zagranicznego, ponieważ pozwoli to oszacować czas dostawy i z pewnością nie narazi nas na wysokie koszty przesyłki. Aplikacja Pola natomiast pomoże sprawdzić czy poszukiwany produkt został wyprodukowany w Polsce.

Okazyjnie czyli jak?

Kupując sprzęt elektroniczny lub smartfon w okazyjnej cenie, trzeba sprawdzić czy nie dostajemy produkt ze zwrotu lub ekspozycji, czy sprzęt jest nowy. Jeśli gdzieś w opisie pojawia się zdanie „sprzęt powystawowy” lub „outlet” oznacza to, że obniżka spowodowana jest tym, że towar był wcześniej rozpakowany, prezentowany na wystawie lub zwrócony przez klienta i może mieć oznaki użytkowania.

Sprzęt powystawowy co do zasady jest używany. Telewizory, laptopy, smartfony i tablety z ekspozycji są niemal zawsze włączone i używane przez dziesiątki ludzi. Kupując taki sprzęt trzeba się zatem liczyć z tym, że nie będzie on fabrycznie nowy. Lepiej przedstawia się sprawa z AGD. Pralki, lodówki, czajniki elektryczne, mikrofalówki nie są używane w sklepach, stoją tylko na wystawie, ale mogą mieć widoczne ślady użytkowania choćby na obudowach.

Produkty outletowe pochodzą przede wszystkim ze zwrotów. Klienci oddali je zazwyczaj nie ze względu na usterki czy wady, lecz po prostu zrezygnowali z danego zakupu. Pamiętajmy, że taki towar był już używany przez kilka dni. Może mieć także uszkodzenia powstałe np. w transporcie.

Paragon czy faktura?

Każdy sklep internetowy do załączonego towaru dołącza paragon fiskalny lub fakturę. O wystawienie faktury VAT trzeba poprosić już na etapie zakupu. Zazwyczaj wystarczy zaznaczyć w formularzu odpowiedni punkt – „faktura VAT”.

Może Cię zainteresować także:

8 stycznia 2021

Programy lojalnościowe i zakupy grupowe

Coraz większa liczba osób dokonujących zakupów w internecie korzysta z programów lojalnościowych. Ich zadaniem jest...

7 stycznia 2021

Czego raczej nie kupować w sieci

Oszuści internetowi obecni są w każdym zakątku internetu, ale na szczęście świadomość i wiedza internautów nie...

5 stycznia 2021

Sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub marce

Przy zakupach internetowych bardzo ważne jest sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub danej marce. Istnieje wiele forów...

4 stycznia 2021

Bazarki warzywne w sieci

Wielkimi okazjami kuszą powstające jak grzyby po deszczu bazarki internetowe ze świeżymi warzywami i owocami....

31 grudnia 2020

Zakupy w internecie – jak kupować taniej?

Zakupy przez internet dają ogromne możliwości wyboru towarów i kuszą wręcz nieograniczonym asortymentem. Niektórzy...

30 grudnia 2020

Zakupy ratalne

Zakupy na raty – na takie rozwiązanie decyduje się wielu Polaków, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i...