16 grudnia 2020

Cyberbezpiecznie

Kupując w sklepie internetowym należy dokładnie sprawdzić stronę internetową sprzedawcy oraz zamieszczone na niej informacje o produktach, płatnościach, dostawie i reklamacjach. 

Od profesjonalnego sprzedawcy oczekujemy przede wszystkim aktualnych galerii ze zdjęciami produktów, szczegółowych informacji o nich oraz na bieżąco aktualizowanej oferty i cennika. Nie bez znaczenia są także opinie innych klientów i partnerów biznesowych, które powinny być ogólnodostępne. Sklepy, którym zależy na renomie i jakości obsługi zazwyczaj mają także bardzo aktywne profile na mediach społecznościowych gdzie odpowiadają na pytania klientów najczęściej w ciągu kilku godzin. Szybkość reakcji na pytania klienta, dostęp do informacji o produktach oraz jakość obsługi mogą nam bardzo wiele powiedzieć o uczciwości sprzedawcy.

Cyberbezpieczeństwo

Jak sprawdzić czy wchodząc na stronę internetową sklepu jesteśmy bezpieczni? Odpowiedzią może być „zielona kłódka”. Jeśli w wyszukiwarce internetowej, na pasku wyboru (w miejscu, gdzie wpisujemy adres mailowy), przed adresem sklepu znajduje się ikonka zielonej kłódki, oznacza to, że wyświetlana strona została zaszyfrowana przed połączeniem, a nasze dane podczas dokonywania zakupów będą bezpieczne. Szyfrowanie utrudnia bowiem nieupoważnionym osobom dostęp do informacji przesyłanych między komputerami. 

Bezpieczne płatności

Coraz więcej firm oferuje płatności przez internet wykorzystując do tego tzw. bramki płatności, czyli usługi operatorów. Operator płatności to profesjonalna firma pośrednicząca w rozliczeniach pomiędzy sprzedawcą i kupującym, która umożliwia płatności przez internet za pomocą karty płatniczej, przelewu bankowego lub płatności mobilnych. Operator specjalizuje się w obsłudze takich transakcji online dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo płatności oraz dba o terminowość i prawidłowość rozliczeń pomiędzy stronami. Jednocześnie uwiarygadnia sprzedającego ponieważ weryfikuje informacje o sklepie i prowadzi rejestr transakcji dzięki czemu możliwe jest sprawne i szybkie dokonanie zwrotów płatności np. w przypadku odstąpienia od umowy. 

Może Cię zainteresować także:

8 stycznia 2021

Programy lojalnościowe i zakupy grupowe

Coraz większa liczba osób dokonujących zakupów w internecie korzysta z programów lojalnościowych. Ich zadaniem jest...

7 stycznia 2021

Czego raczej nie kupować w sieci

Oszuści internetowi obecni są w każdym zakątku internetu, ale na szczęście świadomość i wiedza internautów nie...

5 stycznia 2021

Sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub marce

Przy zakupach internetowych bardzo ważne jest sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub danej marce. Istnieje wiele forów...

4 stycznia 2021

Bazarki warzywne w sieci

Wielkimi okazjami kuszą powstające jak grzyby po deszczu bazarki internetowe ze świeżymi warzywami i owocami....

31 grudnia 2020

Zakupy w internecie – jak kupować taniej?

Zakupy przez internet dają ogromne możliwości wyboru towarów i kuszą wręcz nieograniczonym asortymentem. Niektórzy...

30 grudnia 2020

Zakupy ratalne

Zakupy na raty – na takie rozwiązanie decyduje się wielu Polaków, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i...