14 grudnia 2020

Aplikacja Pola pomaga polskim producentom

Ostatnie miesiące pokazują, że polscy przedsiębiorcy potrzebują wsparcia, nie tylko od rządu, ale przede wszystkim od konsumentów. Dlatego warto PGE Polska Grupa Energetyczna, inicjator akcji „Polskie – kupuję to!” zachęca by sprawdzać czy produkty, które nas interesują są wytwarzane w Polsce przez polskie firmy. Pomaga w tym aplikacja Pola, która jest partnerem akcji „Polskie – kupuję to!”.

Patriotyzm gospodarczy jest teraz szczególnie ważny ponieważ wiele polskich firm walczy o przetrwanie. 

Dlatego do sprawdzenia pochodzenia produktów można wykorzystać aplikację Pola. Jest bezpłatna, prosta w obsłudze, pozwala poznać podstawowe dane o produkcie oraz wyszukać towary unikatowe, lokalne, wytwarzane jedynie w naszym kraju. Wystarczy zeskanować kod kreskowy umieszczony na opakowaniu, by dowiedzieć się czy producent opiera się na polskim kapitale, produkuje w Polsce i tu także płaci podatki oraz czy tworzy w Polsce miejsca pracy. 

Jak to działa?

Aplikacja Pola przypisuje każdemu producentowi od 0 do 100 punktów. Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejestrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Następne 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów.

Liczba punktów zwizualizowana jest przy pomocy czerwonego paska. Pola dokłada wszelkich starań aby dane w aplikacji zawsze odpowiadały rzeczywistości i były aktualizowane na bieżąco. 

Wspieraj z Polą

Używając Poli wspieramy polskich producentów. Jeśli w bazie Poli nie ma informacji o danym produkcie – można go zgłosić. Wystarczy wybrać w aplikacji „Zgłoś kod”, podać nazwę produktu i producenta, a jeśli to możliwe – załączyć zdjęcie produktu i jego kodu kreskowego.  W ten sposób pomagamy budować bazę polskich produktów i producentów oraz wspieramy rozwój polskiej gospodarki.

Aplikacja Pola pozwala także sprawdzać pochodzenie produktów kupowanych przez internet. Opowiemy o tym w kolejnych odcinkach.

Może Cię zainteresować także:

8 stycznia 2021

Programy lojalnościowe i zakupy grupowe

Coraz większa liczba osób dokonujących zakupów w internecie korzysta z programów lojalnościowych. Ich zadaniem jest...

7 stycznia 2021

Czego raczej nie kupować w sieci

Oszuści internetowi obecni są w każdym zakątku internetu, ale na szczęście świadomość i wiedza internautów nie...

5 stycznia 2021

Sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub marce

Przy zakupach internetowych bardzo ważne jest sprawdzanie opinii o sprzedawcy lub danej marce. Istnieje wiele forów...

4 stycznia 2021

Bazarki warzywne w sieci

Wielkimi okazjami kuszą powstające jak grzyby po deszczu bazarki internetowe ze świeżymi warzywami i owocami....

31 grudnia 2020

Zakupy w internecie – jak kupować taniej?

Zakupy przez internet dają ogromne możliwości wyboru towarów i kuszą wręcz nieograniczonym asortymentem. Niektórzy...

30 grudnia 2020

Zakupy ratalne

Zakupy na raty – na takie rozwiązanie decyduje się wielu Polaków, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i...